Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Renomowany dwu tygodnik o problematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu informacje statystyczne z jakich wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z regularną obsługą swego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym należy się właściwa pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto może na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w jakim miejscu jej poszukiwać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeżeli nie zwraca swoich zobowiązań to praktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o udzielenie pożyczki lub kredytu. Jest to jasne ze względu na nikłą zdolność kredytową. Aczkolwiek takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawiłe sytuacje.


Zasadniczym typem pomocy z jakiej to mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich centralną mocną stroną jest to, że nikt nie analizuje informacji znajdujących się w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym wypadku jest porozumienie nawiązane pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Więc też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.