Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W chwili obecnej w naszym własnym państwie poziom bezrobocia plasuje się niestety na względnie wysokim poziomie (w obecnej chwili jest to w przybliżeniu 12 proc.). Niełatwo polemizować o rzetelności statystyk jednak możemy przyjąć, że są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja jednostek bezrobotnych jest o tyle ciężka, iż z jednej strony nie pozyskują przychodów a z 2-giej nie są w stanie zaciągnąć żadnego pożyczki posiadając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w ostatnim czasie pokazał się na rynku usług finansowych kompletnie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.


Będzie to z pewnością dobra wiadomość dla każdej osoby, jaka nie posiada zatrudnienia a nadchodzą u niej nieprzewidziane wydatki np. przymus naprawy piecyka grzewczego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny wariant kredytu a któregoż dostanie łączy się z szeregiem wymagań które pozostaje spełnić. W 1szej kolejności wypada zakomunikować, że tego rodzaju kredyt to standardowe zobowiązanie prezentowane na podstawie podpisanego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, iż ze względów obiektywnych zaświadczenia o przychodach uzyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, własnym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca otrzymujemy sumę 2 tys. zł przychodu netto. (umowy cywilne nie są brane pod uwagę w bankach w chwili starania się o kredyt).

Kredyt dla bezrobotnych jest dostępny również dla osób które to nie mają pisemnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie czarujmy się, wielu Polaków pracuje ale dzieje się to bez odprowadzania jakichkolwiek składek.