Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na co zwracać szczególną uwagę przy zaciąganiu ?

PureVolume™ | We’re Listening To You
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim czasie dosyć znanym zagadnieniem. Opinie na jej temat pozostają jednakże całkowicie różne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim doniesieniom medialnym, które uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią łączą. Uprzedzają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przechwytywali lokale mieszkalne biednych ludzi. dodatkowe wskazówki

Rzeczywistość jest jednak nieco w wyższym stopniu złożona niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W chyba każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można wartościować w sposób generalny konkretnego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron rozumie pieczołowicie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są udzielane poprzez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równe podmioty, jaka to reguła zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron użycza pożyczki w określonej wartości a 2ga strona obiecuje ją zwrócić w ustalonym terminie, razem z dodatkowymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że prywatny inwestor nie ma uprawnień banku (np. nie ma możliwości weryfikować pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się zatem poprzez dokonanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana struktura od strony prawniczej.