Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników

Pożyczki pod zastaw nieruchomoÅci - Podzastaw.org
Każda osoba, jaka chociażby raz w całym swoim życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii bankowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłuszczyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, jaka została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była prowadzona na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której dostęp mogą mieć tylko banki. Wchodzą do niej adnotacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy określonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które dostajemy za konkretne działania.
gdzie pozyczyc pieniadze
Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość uzyskać bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dość często mają znaczne opóźnienia. Trzeba tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.